Kurumsal

Dünyanın yolunu yapıyoruz.


Siyam Group

Binlerce kilometrelik yol bile tek bir adımda başlar..

 

İzmir merkezli firmamızın bugüne kadar taahhüt etmiş olduğu ve teslim ettiği tüm yapılar tek bir adımla başladı. Kuruluşumuz Yusuf Yıldız  tarafından 2008 yılından itibaren siyam inşaat tic. ltd. şti.  olarak faaliyete başlayarak yol, altyapı , üstyapı ve hizmet alımları işleri alanlarında kamu kurum ve kuruluşlarının işlerinde uzmanlaşarak daha sonra şefik yaman - Yaman Group* ile yapılan güç birlikteliği ile  büyüyen şirketler topluluğu, kamu kurumları ve  özel firmalara bugüne kadar eksiksiz şekilde süresinden önce taahhütlerini yerine getirmiştir.


Firmamız bünyesinde kurduğu ve hacimli şekilde büyüyen Siyam group inşaat a.ş. ile Yamantaş inşaat tic. ltd. şirketi firmalarına ayrıca Asmera Asfalt A.Ş., ve Gürdal temizlik ltd., firmalarını bünyesine ekleyerek  engin tecrübesi ve bilgisini aynı düzlemde birleşmiş, Ege Bölgesi başta olmak üzere yol, altyapı, üstyapı ,hafriyat,  prekast yapılar , hizmet alım işleri ,özel güvenlik hizmetleri , araç kiralama ve inşaat(yap-sat) işlerinde resmi ve özel taahhütlerde bugüne kadar sağlam adımlarla ilerlemişlerdir. Çeşitli faaliyet alanlarında yer alan firmalarımız, 2016 yılında tek bir çatı altında toplanarak Siyam Group olarak anılmaya başlanmıştır. Grubumuz, özellikle kamu ihalelerine ağırlık vererek makine parkını, ekip ve ekipmanını,  özellikli personelini ve tecrübesini geliştirerek bugüne kadar gelmiştir.


Özellikle altyapı, üstyapı, yol, BSK (Bitümlü Sıcaklı Kaplama) , asfalt sathi kaplama işlerinde her ilerleyen yılda teslim ettiği kilometre sayısını arttıran Siyam Group, işler sırasında makine parkını da ciddi oranda ihtiyaca paralel  büyütmüştür. Özellikle çekici / taşıyıcı, distribütör, silindir, greyder,  kendi yürür  mıcır serici , iş makinaları( finişer, freze, greyder, ekskavatör, beko loder, yükleyici, silindir) gibi çeşitli markalardan elde ettiği araç parkı ile Türkiye’de ve uluslararası platformda kamu ve özel işlere yüksek iş bitirme belgeleri ile  teklif verebilecek hale gelmiştir. Araç sayısındaki artış nedeni ile firma bünyesine 30.000 m2 büyüklüğünde bir arsa satın alarak araç parkı / kademe ve işçi lojmanları oluşturmuştur. Böylelikle öz mal makinelerine en iyi şartlarda bakım / onarım yapıp aynı zamanda piyasada araç kiralama hizmeti verebilecek hale gelmiştir.


Amacımız; önce Ege Bölgesi ‘nde daha sonra da ülkemizde ve  yurtdışında  yüksek hacimli taahhüt işlerinde adımızı duyurabilmek, istihdam yaratabilmek ve tüm bu işleri yaparken işçi sağlığı, yenilikçi sürdürülebilir eğitimler ve kurumsal yapı organizasyonları yaparak şirketin bugünkü durumu kadar gelecek temellerini iyi oluşturmaktır. Binlerce kilometrenin bir adımla başladığı bilincinde teknoloji ve enerji konularında da araştırmalar ve girişimlerde bulunmak üzere planlamalarımız devam etmektedir.

 

Yaman Group İnşaat

Aile şirketi olan Yaman Group İnşaat, 1970'lerde faaliyetine başlamıştır. Şirketimiz başarı grafiğini birkaç yıl içerisinde yükseltmiş ve Ege sahilindeki potansiyelin artışı  edeniyle, bu bölgedeki yatırımlarına devam etmiştir. Yaman Grup İnşaat Şirketi bu yatırımlardan birine 1988 yıllında bir turizm tesisi kurmayı planlamış ve Kuşadası'nda Otel Adakule'nin inşaatını tamamlayarak 1990 yıllında faaliyete geçirmiştir. Hem inşaat, hem de hizmet sektöründe faaliyet göstermeye başlayan firma topluluğu Yaman-Group, yeni nesil yöneticileri ile 2007 yıllından itibaren yeni sözleşmeler ile çalışma alanında mühendislerin vc toknisyonlerin sayısını arttırmıştır. 2011 senesi ile İzmir, Ayvalık,  Kuşadası ve Söke ilçelerindeki yap-sat inşaatlarıyla bu sektörde yerini sağlam temellere oturtan firma, işletme ve şirket merkezini İzmir'e getirmesiyle hızla İzmir ve Ege Bölgesi'ndeki resmi işlere de özen göstermeye başlamıştır. Tek başına yada kardeş firmalarıyla ortak girişimlerle üstlendiği bu işlerde özellikle karayolları, demiryolları ve altyapı işlerine yoğunlaşan Yaman Group, kısa bir sürede kurduğu makine parkı ve personel ekibi ile daha da güçlenmiştir.


Yaman Group: İzmir Bornova 'da yapmış olduğu yap-sat projeler ile birlikte, Doğa Koleji ile yapmış olduğu sözleşmeler ile herbiri 10.000 m2 üzerinde; 2013-2014 yılında 'Doğa  Koleji Mavişehir 2' özel okul projesini, 2015 yılında da üstün inşaat hızıyla 'Doğa Koleji Bornova Bilim Okulu' ve 'Doğa Koleji Mavişehir 3 Bilim Okulu' nun aynı anda  yapımını tamamlayarak eğitim öğretim dönemine yetiştirmistir.


Bu dönemde Yaman Group. İzmir ve İstanbul 'da başlamış olduğu kentsel dönüşüm projeleriyle de çalışmalarına devam etmektedir.


Yurtiçi ve uluslararası platformlarda turizm ve inşaat alanlarında her zaman güçlü ve güvenli bir marka olmaya kararlıyız. Dürüstlük. ilke ve insan değerini ön plana çıkarmak, her zaman müşteri memnuniyetini üst düzeyde önemsemek, en önemli prensiplerimizdir.


Yaman Group internet sitesini ziyaret etmek için: www.yaman-group.com